Jak zorganizować niezapomniany kulig?

Poszukując zimowych atrakcji, które zainspirowałyby nie tylko uczniów, ale także pracowników dużych przedsiębiorstw, warto zainteresować się kuligiem i jego możliwościami. Jest to źródło niezapomnianych wrażeń bez względu na wiek uczestnika zabawy i gwarancja czasu spędzonego w znakomitej atmosferze.

W przeciwieństwie o wielu innych sposobów integrowania pracowników kulig zazwyczaj nie wzbudza większych oporów. Nie wymaga ani szczególnych predyspozycji, ani sprzętu, którego zakup wiązałby się z dużymi nakładami finansowymi. Jego uczestnicy nie muszą też zastanawiać się nad tym, w co się ubrać, w czasie kuligu najlepiej sprawdza się bowiem ciepła kurtka, rękawiczki i mocno naciągnięta na uszy czapka. Jest to zresztą wydarzenie, w którym można uczestniczyć bez obaw o stan swojego zdrowia, trudno dziwić się więc, że tak wiele osób stawia je wyżej niż wspólny wyjazd na narty albo na łyżwy.

Organizacja kuligu nie jest skomplikowana, wymaga jednak pewnych przygotowań. W pierwszej kolejności wypada zorientować się, gdzie w naszej okolicy odbywają się podobne wydarzenia, gdy zaś okazuje się, że czeka na nas więcej niż jedna propozycja, konieczne okazuje się porównanie konkurujących ze sobą ofert. Ceny kuligów nie są wysokie, a koszt przejazdu waha się między 25 i 50 PLN. Duże znaczenie ma to, czy decydujemy się na sam przejazd, czy tez na dodatkowe atrakcje takie, jak choćby nocny przejazd z płonącymi pochodniami. Coś dla siebie z pewnością znajdą zresztą nawet osoby wyjątkowo oszczędne, organizatorzy kuligów oferują bowiem i ich tańszą wersję polegającą na doczepieniu małych saneczek do dużych sań z zaprzęgiem konnym.

Na jakie dodatkowe atrakcje możemy liczyć. Zazwyczaj jest to posiłek czekający na uczestników kuligu po jego zakończeniu. Menu może być bardzo wymyślne, okazuje się jednak, że największym powodzeniem i tak cieszy się zawsze pieczona kiełbasa i kubek gorącej herbaty. Często poczęstunek obejmuje też lokalne przysmaki takie, jak kwaśnica, chleb ze smalcem, a nawet oscypek z grilla. Samych uczestników wycieczki wita często góralska orkiestra, bywa zaś u tak, że po jego zakończeniu możliwe jest spróbowanie swoich sił w jeździe konnej. Na wybór oferty decydujący wpływ ma budżet, jakim dysponujemy, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że powinna ona odpowiadać naszym indywidualnym preferencjom.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.