Wakacje z dzieckiem w Zakopanem - atrakcje

W Polsce wiele jest miejsc, w których można spędzić ciekawe wakacje z dziećmi. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby zapewnić najmłodszym niesamowite wspomnienia i interesujące atrakcje. Jednym z kierunków, jaki warto rozważyć na rodzinny wyjazd jest nasze znane i bardzo popularne Zakopane. Przedstawiamy pięć miejsc, które można odwiedzić z dzieckiem w trakcie pobytu w zimowej stolicy Polski.

Muzeum Misiów

Które dziecko nie kocha pluszowych misiów? W Zakopanem znajduje się muzeum tych cudownych dziecięcych zabawek. Czeka tu na nas wystawa misiów kolekcjonerskich oraz porcelany i ceramiki ozdabianych misiowymi motywami. Poznamy bardzo ciekawą historię misiów i ich rozwój na przestrzeni dziejów. Na koniec można również wykonać pamiątkową fotografię z Góralską Rodziną Misiów.

Park Przygody ADVENTURE

To fantastyczne miejsce z mnóstwem zabaw na świeżym powietrzu. Nasze dzieci pozostaną tu pod opieką doświadczonych i przeszkolonych instruktorów. Atrakcji jest co nie miara: park linowy, tyrolka, ścianka wspinaczkowa, paintball oraz quady. To tylko jedne z nich. Większe dzieci z pewnością będą zachwycone.

Przejażdżki psim zaprzęgiem

Wbrew pozorom można z nich skorzystać nie tylko zimą. W lecie zamiast sań używa się specjalnych wózków. Przeżycia są jednak równie ekscytujące. Oferta obejmuje zarówno krótsze, jak i dłuższe wyprawy, programy tematyczne, a nawet dogoterapię. Można skorzystać z opcji wyprawy rodzinnej, w której cenie znajduje się instruktarz powożenia psim zaprzęgiem.

Dom do góry nogami

To dosyć nietypowa atrakcja w środku Zakopanego. Kto z nas, jako dziecko nie zastanawiał się, jak to byłoby dziwnie chodzić po suficie? W tym domu jest to możliwe. Wyobraźnia zaczyna działać na pełnych obrotach.

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

To dobra propozycja na deszczowy dzień. W willi Opolanka, która często gościła państwa Makuszyńskich czasie ich wypraw na Giewont, a potem stała się ich domem, stworzono obecnie muzeum. Ekspozycja obejmuje między innymi książki Kornela Makuszyńskiego, listy, zdjęcia oraz rozmaite dzieła sztuki. Przed budynkiem można podziwiać pomnik Makuszyńskiego, który trzyma figurkę Koziołka Matołka.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.