Tatry jesienią - miejsca, które warto odwiedzić

Niektóre osoby przerazić mogą tłumy turystów na tatrzańskich szlakach w trakcie lata. Dlatego warto wybrać się do Zakopanego lub w okolice jesienią, kiedy to ludzi jest znacznie mniej, a miejsc ciekawych do zwiedzenia nie brakuje. Poza tym, pogoda również jest bardziej przewidywalna, a piękne widoki i zwierzęta na wyciągnięcie są codziennością.

Tatry szlaki na jesień - Czerwone Wierchy

„Szlak Pieszy na Czerwony Wierch” to hasło, którego często szukają turyści odwiedzający Tatry jesienią. Nic dziwnego, bowiem o tej porze roku cztery szczyty Czerwonego Wierchu wyglądają po prostu niesamowicie. A to wszystko za sprawą niepozornej rośliny: sit skucina. W miarę dojrzewania owoców jej liście zaczynają czerwienieć. W efekcie zbocza Tatr, gdzie ta roślina jest najliczniejsza przybierają czerwonobrązową barwę i wyglądają bardzo okazale.

Wołowiec - Tatry jesienią szlaki

Inną propozycją jest jedna ze standardowych tras przez Tatry Zachodnie. Wędrówka przez góry Grześ - Rakoń - Wołowiec nie jest trudna technicznie, ale dystans do przebycia sprawia, że warto rozpocząć ją jak najwcześniej. Osobom spędzającym pierwszą jesień w Tatrach poleca się wycieczkę na Wołowiec, ale ta wyjątkowo malownicza trasa jest odpowiednia także dla doświadczonych turystów. Zbliżając się do Wołowca, warto zwrócić uwagę na kozice, które można tam bardzo często spotkać.

Kościelec

Jesień w Tatrach to także dobry czas na wspinaczkę w trudniejszych górach, takich jak Kościelec. Choć od dołu ta postrzępiona góra wygląda na nie do zdobycia, droga do Kościelca jest dostępna dla każdego wysportowanego podróżnika, który ma za sobą już kilka poważniejszych wzniesień w polskich górach. Warto jednak pamiętać, aby nie wybierać się na tą górę w trakcie deszczowych dni.

Jesień w Zakopanem - co robić?

Wiele osób uważa wrzesień i październik za najpiękniejszą scenerię Tatr, tzw. bitwę jesieni i zimy. Spacerując po dolinach można podziwiać piękne jesienne kolory, a na odległych szczytach widać już biały puch, który zwiastuje zimę. W listopadzie sceneria staje się nieco chłodniejsza, ale nadal jest piękna i niesamowita, a w samym Zakopanem nie brakuje ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. U podnóża Tatr warto przejść się słynnymi Krupówkami, choć nie należy także pomijać nieco mniej utartych ścieżek.

Jesienią w Tatrach warto odwiedzić takie miejsca jak: Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, Muzeum Kornela Makuszyńskiego i wiele więcej.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.