Kilkudniowa wycieczka w Tatry - jakie szlaki wybrać?

Tatry co roku przyciągają setki turystów. Na tatrzańskich szlakach turystycznych mają oni okazję zetknąć się z zapierającymi dech w piersi krajobrazami oraz mnóstwem rzadko spotykanych gatunków fauny i flory, które bardzo często objęte są całkowitą ochroną. Nie brakuje tu atrakcji spośród których doskonale znany jest najwyższy szczyt Tatr, czyli Rysy, raj dla zapalonych narciarzy – Kasprowy Wierch, niezwykłe polodowcowe jezioro Morskie Oko czy Orla Perć.

Najpiękniejsze tatrzańskie szlaki

Zarówno Tatry Wysokie, jak i Tatry Zachodnie mogą pochwalić się pięknymi turystycznymi trasami. Będąc w Tatrach Wysokich na pewno warto odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów, okolicę Morskiego Oka, piękną Halę Gąsienicową oraz niesamowitą Orlą Peć. Bardzo ciekawe są również rejony regli tatrzańskich położonych w wyższych partiach Tatr. Tatry Zachodnie słyną przede wszystkim z Giewontu i okolic Czerwonych Wierchów. Malowniczo prezentują się szlaki położone w dolinach tatrzańskich, a szczególnie w Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Chochołowskiej.

Trasy dla amatorów i dla wprawnych wędrowców

Trasy w Tatrach są bardzo zróżnicowane, jeżeli chodzi o poziom trudności. Wiele zależy od długości szlaku, rodzaju podłoża i przeważających na danym obszarze krajobrazów. W Tatrach Zachodnich mnóstwo atrakcyjnych tras znajdą amatorzy rekreacyjnych górskich wypraw. Najprostsze szlaki np. Droga pod Reglami mogą nawet pełnić rolę ścieżek rowerowych. Miłośnicy wycieczek rowerowych na pewno sobie na nich poradzą. Nieco trudniejsze szlaki wiodą na niewysokie górskie szczyty. Tutaj już pojawiają się niewielkie przeszkody w postaci śliskich kamieni, piargów czy stromizn. Bardzo przyjemnie zdobywa się szczyt Ciemniak wędrując w stronę Upłaziańskiej Kopki.

Kolejny poziom trudności to szlaki charakteryzujące się większymi stromiznami, odcinkami, które pokonać trzeba po grani oraz urwiskami widocznymi z niewielkiej odległości. Taką trasą jest z pewnością szlak na Czerwone Wierchy. Na szlakach do Doliny Pięciu Stawów czy na Giewont trzeba już liczyć się z koniecznością wspinaczki, wąskimi przesmykami oraz zabezpieczeniami, pojawiającymi się po drodze, które mają ułatwić nieco wędrówkę. To trasy przeznaczone dla bardziej wprawnych wędrowców.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.