Letnie atrakcje w Zakopanem

Stolica polskich Tatr oferuje mnóstwo atrakcji turystom przybywających tu latem. Tatrzańska przyroda jest wyjątkowa, a tutejsze krajobrazy nie jednego zachwycają. Latem warto korzystać z dobrej pogody i poznawać przede wszystkim miejsca ciekawe pod względem przyrodniczym. Oto niektóre z nich, bo wszystkich wymienić nie sposób:

Niezwykłe tatrzańskie doliny

Najpopularniejsze to oczywiście Dolina Chochołowska i Dolina Kościeliska. Dolina Chochołowska jest najdłuższą w Tatrach. Liczy 10 km długości. Położona jest wzdłuż Potoku Chochołowskiego. Podczas wędrówki miniemy po drodze stare góralskie szałasy i wypasające się stada owiec. Z kolei Dolina Kościeliska przyciąga ciekawymi skałkami, jaskiniami i bujną roślinnością. Nie mniej popularną wśród turystów jest Dolina Gąsienicowa. Latem turyści korzystając z uroków turystyki pieszej zmierzają do jednego z najsłynniejszych schronisk – Murowańca.

Imponujące tatrzańskie szczyty

Wizytówką zakopanego jest Giewont. Szczyt liczy 1895 m. n.p.m. W 1901 roku, aby uczcić nadejście nowego stulecia, na szczycie Giewontu ustawiono żelazny krzyż mierzący 17 metrów wysokości. Wśród turystów najpopularniejszym szczytem jest Kasprowy Wierch. Zimą przeżywa prawdziwe oblężenie ze względu na doskonałe warunki dla narciarzy. Jednak warto się tu udać również latem. Na szczycie znajduje się, bowiem obserwatorium meteorologiczne i astronomiczne. Możliwość obserwowania panoramy Tatr Zachodnich oraz Tatr Wysokich to atrakcja sama w sobie. Na Kasprowy Wierch dostaniemy się kolejką linową z trzema stacjami: Kuźnicach, na Myślenickich Turniach oraz na Kasprowym Wierchu.

Ciekawe jaskinie

Tatrzańskie jaskinie przyciągają turystów żądnych wrażeń. Najgłębszą, a zarazem najdłuższą jaskinią w całych Tatrach jest Jaskinia Wielka Śnieżna. Ma długość aż 24 km i jest głęboka na 824 metry. Jej powstanie jest wynikiem topnienia lodowców. Nieodłącznym jej elementem są, więc liczne jeziorka i wodospady. Wielka Śnieżna zlokalizowana jest w Dolinie Małej Łąki. Inne warte zobaczenia jaskinie w Tatrach to: Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka, Jaskinia Wysoka, Jaskinia Czarna, Jaskinia Mroźna oraz Jaskinia Mientusia.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.