Narciarstwo w Karpaczu

Pamiętasz czasy kiedy byłeś mały i biegałeś w kombinezonie ocieplanym po śniegu? Był to czas pełen zabaw i rozrywki. W szkole rzucało się śnieżkami, robiło aniołki na białym puchu i jeździło na sankach zamiast rowerem. Każdy nie mógł się doczekać Bożego Narodzenia, kiedy będzie choinka pełna prezentów, pysznych cukierków i pięknie świecąca. Takie rzeczy pamięta się całe życie.

Na pewno nie umknęło Twojej uwadze, że na zimę w naszych regionach polskich nie ma co już liczyć. Niestety, klimat się bardzo zmienia i ociepla, co powoduje braki niektórych pór roku. Tak jak kiedyś można było liczyć na ogromne zaspy, w których można było się zgubić, tak teraz jak poprószy troszkę to jest dobrze. Są oczywiście miejsca, gdzie nadal jest śnieg.

Rozrywki zimowe

Co więc zrobić, jeśli masz dwa tygodnie urlopu w zimie? Niestety na sankach nie pojeździsz , nie ma mowy o nartach , kuligach itp. trzeba więc wybrać się dalej w poszukiwaniu zimy. Doskonałym miejscem jest Karpacz. Jest to nie tylko piękna okolica, ale także odpowiednie ilości śniegu i możliwość rozrywki. Wydaje ci się , że w górach nie ma co robić szczególnie jeśli pojedzie się z dziećmi? Bzdura. Dzieci mogą uczestniczyć w lekcjach przedszkola narciarskiego, gdzie zdobędzie nowe umiejętności, zjeżdżać na sankach, jeździć na łyżwach po lodowisku, a także odwiedzać kryte baseny.

Trasy dla narciarzy

Jeśli jesteś fanem jazdy na nartach to w Karpaczu, znajdziesz także coś dla siebie. Masz do wyboru trzy nartostrady. Pierwsza ma długość 600m i jest średnio trudna. Druga to już 800m i należy także do tych średniej trudności . Zaś trasa ostatnia ma długość 1100 metrów i jest jedną z łatwiejszych. Kompleks narciarski Śnieżka składa się z sześciu autostrad. Każda ma inny stopień trudności. Punkt startowy na tych trasach, możesz dostać po skorzystaniu z siedmiu wyciągów. Nartostrady znajdziesz na zboczu góry Kopa na którym znajdziesz 5 nartostrad oraz Złotówka na którym masz do dyspozycji dwie.

Możesz także odwiedzić trasy zjazdowe na stoku Karpatki. Są one odśnieżane i oświetlane więc nie musisz się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Znajdują się tam dwa wyciągu narciarskie: duży oraz dla dzieci. Warto zobaczyć Centrum Aktywnej Rekreacji pod Śnieżką, Stacje Narciarską pod Wangiem oraz Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa, Lodowiec oraz stoki Maciuś, Michałek i Relaks. Jest to tylko ułamek rozrywek jakie możesz spotkać w górach.  

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.