Co warto zwiedzić w Karpaczu

Jeśli planujesz wyjazd do Karpacza, to powinieneś zrobić listę miejsc, które chciałbyś w tym miejscu odwiedzić. Karpacz to bardzo piękne miasto z bogatą historią i niesamowitymi krajobrazami. Z roku na rok przybywa turystów i chwalą sobie to miejsce. Jeszcze do niedawna to Zakopane było najchętniej wybieranym miastem górskim i choć do dzisiaj nadal cieszy się popularnością, to w wielu aspektach (głównie z uwagi na wolny rozwój) daleko mu do Karpacza. Co warto zwiedzić w Karpaczu? O tym dowiesz się poniżej.

Atrakcje w Karpaczu

Główną atrakcja jest góra Śnieżka. Jadąc do Karpacza nie sposób jej nie zwiedzić. Ze szczytu ujmują widoki przepięknego krajobrazu, a gdy trafi się na dobrą pogodę - można zaobserwować niesamowitą mgłę. Niektórzy turyści pół żartem, pół serio mówią, że na Śnieżce czują się jak na Mount Everest. Zaraz po Śnieżce warto udać się do innego dzieła natury. Będzie nim dziki wodospad. Co jest w nim takiego niezwykłego? Zdecydowanie sam wygląd. Wodospad składa się z kilku małych "wodospadzików". Woda spływa z głównego koryta do małych, a stamtąd podąża dalej w głąb Karpacza. Cudowny widok!

Kolejną atrakcją znów jest coś wodnego. Mowa o zaporze na Łomnicy. Jest jedną z większych w Polsce. Będzie doskonałą atrakcją i dla dorosłych, i dla dzieci. Jeśli chcesz nauczyć swoje dzieci czegoś o naturze, to Lipa Sądowa z pewnością je zainteresuje. Ten okaz natury objęty jest ochroną i znajduje się na placu sądowym. Może to się wydawać prostą atrakcją, ale uwierz na słowo, że to miejsce ma swój urok. Wspomniałem, że Zakopane powoli przestaje zadziwiać turystów. Posiada jednak kilka skoczni narciarskich i tym się wyróżnia. Karpacz również posiada skocznię i to niewiele mniej spektakularną, niż ta w Zakopanem. Orlinek - bo tak nazywa się skocznia powinna być częścią planu zwiedzania. Na pewno Cię ona zainteresuje, wszak pamiętasz czasy Małyszomanii.

Jeśli chcesz zaskoczyć swoje dziecko, to udaj się z nim do parku bajek lub muzeum klocków lego. Dzięki tym dziecięcym atrakcjom Karpacz staje się coraz bardziej popularny. Dziecko na pewno będzie zaskoczone i zainteresowane. Ty pewnie też.

Karpacz - niby niewielka miejscowość, ale oferuje mnóstwo atrakcji. Jeśli się tam udajesz, to zwiedź chociaż te miejsca, które opisałem powyżej. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.