Jesień w Bieszczadach

Bieszczady jesienią są piękne - to niepodważalny fakt. Wiele osób odwiedza je, by odpocząć od zgiełku codzienności i odetchnąć świeżym, górskim powietrzem. Warto wiedzieć, kiedy dokładnie jechać w Bieszczady i na jakie atrakcje zwrócić szczególną uwagę. Choć dla niektórych może to nie być ulubiona pora roku, dobrze pamiętać, że jesień w Bieszczadach jest ładniejsza niż w wielu innych miejscach.

Bieszczady jesienią - kiedy jechać?

Jeśli chodzi o Bieszczady, jesień zaczyna się tak naprawdę dopiero w październiku. We wrześniu krajobrazy są jeszcze bardziej letnie. To właśnie październik jest czasem najpiękniejszych spektakli organizowanych przez przyrodę. To idealny moment na wycieczkę - temperatury są niższe niż w lecie, lecz nie na tyle niskie, by zmarznąć. Dzień jest wystarczająco długi, by spędzić na zewnątrz sporo czasu. Jesienne Bieszczady przepełnione są kolorami żółci i czerwieni, na pojedynczych drzewach widać jeszcze zieleń. Obok tego widoku nie da się przejść obojętnie. Tak długo, jak nie ma mrozów, drzewa nabierają coraz to nowszych barw. W późniejszą jesień Bieszczady mogą być też pokryte lekkim śniegiem, szronem czy szadzią, co sprawia wrażenie bajkowego pejzażu. Złota jesień w Bieszczadach będzie trwała jeszcze do połowy listopada. Wówczas kolorów zaczyna być zdecydowanie mniej, a liście spadają już z drzew. Dni są też krótsze, dlatego na wędrówki można poświęcać mniej czasu.

Bieszczady jesienią - gdzie jechać?

Bieszczady jesienią - co warto zobaczyć? Miejsc wartych odwiedzenia jest wiele, dlatego trzeba dobrze wybrać kilka najbardziej istotnych dla danej osoby. Dla wielu odwiedzających Bieszczady jesienią, Solina może stanowić jedną z najlepszych atrakcji. Po 8 latach budowy zapory wodnej powstał tam największy zbiornik wodny w Polsce. Turyści chętnie wybierają się na rejs statkiem. Osoby liczące na najpiękniejsze widoki powinny natomiast odwiedzić góry takie jak Tarnica, Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, Bukowe Berdo i Wielka Rawka. Jesień w Bieszczadach można wykorzystać na przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną, która przed wybudowaniem obwodnic stanowiła główny środek lokomocji. Warto też wspomnieć o cerkwiach, np. tych w dolinie rzeki Osława na Szlaku Ikon Doliny Osławy. Ciekawe są również te położone na Szlaku Ikon Doliny Sanu. Wielu może zainteresować Muzeum Budownictwa Ludowego, czyli Skansen w Sanoku. Jak widać, opcji jest niesamowicie wiele, dlatego miłośnicy różnego rodzaju atrakcji znajdą tę odpowiednią dla siebie. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.