Wyprawa w góry latem

Nasz kraj jest bardzo zróżnicowany pod względem ułożenia terenu. Na północy mamy morze oraz piaszczyste plaże, w centralnej części kraju znajdziemy liczne jeziora oraz tereny bardzo zalesione, a na południu od innych krajów oddzieleni jesteśmy pasmami górskimi. Nasz kraj od dawna ma bardzo duże zainteresowanie wśród obcokrajowców. Pomimo że średnia temperatura w Polsce nie jest zbyt wysoka, to dzięki kulturze i bardzo dużej liczbie naturalnych i nienaruszonych przez rękę człowieka terenów jesteśmy popularnym miejscem do wypadów urlopowych.


Nasze góry są niezwykle popularne praktycznie w każdym sezonie. Nie ma znaczenia czy jest to lato, czy zima oferują one niezapomniane wrażenia wzrokowe oraz możliwość spędzenia czasu w gronie znajomych. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się Zakopane. Jak wspomniałem wcześniej, Polskie góry cieszą się zainteresowaniem turystów nie tylko zimą, ale także latem. Przed wyprawą w góry niezależnie od naszych umiejętności turystyki górskiej warto zabezpieczyć się w odpowiedni sprzęt i odzież.

Wybierając się latem w góry, powinniśmy zabrać ze sobą kilka podstawowych rzeczy. Pierwszą z nich jest nieprzemakalna kurtka oraz spodnie chroniące od deszczu. Góry mają to do siebie, że pogoda jest tam bardzo zmienna i w ciągu kilku minut z pięknej i słonecznej pogody możemy wylądować w centrum burzy z piorunami. Warto więc tego typu zabezpieczenia mieć ze sobą. Innym ważnym elementem naszego wyposażenia powinno być odpowiednie obuwie dostosowane do poruszania się po nierównym terenie.

Dzięki butom o wysokiej cholewce zabezpieczymy nasze kostki przed kontuzją i późniejszymi problemami z powrotem do schroniska. Ważne są też dodatkowe koszulki na zmianę. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt w górach np. na polanach lub łąkach, to powinniśmy zabrać ze sobą odpowiedni namiot, który w nocy będzie nas chronił przed deszczem oraz chłodem. W górach powinniśmy zachować szczególną ostrożność, aby cali i zdrowi wrócić do domu. Nie możemy pozwolić sobie na lekkomyślność, gdyż niezależnie od pogody każde nierozważne zachowanie może skończyć się dla nas tragicznie. To są podstawowe zasady, jakimi powinniśmy się kierować w górach.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.