Karpacz - co warto zobaczyć zimą?

Jeśli mowa o zimie w górach, to typowe są stoki narciarskie, które oblegane są przez narciarzy i snowboardzistów. Karpacz to jedno z miejsc w Polsce, gdzie można rozkoszować się zimowym szaleństwem, ale oprócz jazdy na nartach można znaleźć tutaj wiele atrakcji i miejsc, które z pewnością warto zobaczyć.

Górska atrakcja - Samotnia

Jeśli ktoś był już na Śnieżce ale szuka czegoś nowego, a jednocześnie łatwo dostępnego, wycieczka na Samotnię będzie właściwym wyborem. Prowadzi tam niebieski szlak turystyczny, trasa jest łagodna i łatwa do przejścia o każdej porze roku. Jeśli wybieracie się na Samotonię, warto połączyć tę wycieczkę z wizytą w Świątyni Wang. Właśnie dlatego, bo stamtąd zaczyna się niebieski szlak, która prowadzi na sam szczyt.

Łatwiej dostępną atrakcją jest Dziki Wodospad na Łomnicy. Jeśli odwiedzicie to miejsce, które znajduje się tuż nad hotelem Biały Raj, miejcie na uwadze, że nie jest to naturalny wytwór natury. Ogólnie rzecz biorąc, jest tam naprawdę pięknie i spacer tam może być dobrą alternatywą dla długich pieszych wędrówek.

Świątynia Wang

Świątynię Wang o której już wspomniano, nie wypada pominąć będąc w Karpaczu. Kościół Górski Zbawiciela to obiekt prawdziwie historyczny i godny uwagi. Powstał on w norweskiej miejscowości Vang na przełomie XII i XIII wieku. Z tego faktu wzięła się jego nazwa. Kościół został zbudowany jako jeden z około 1000 kościołów słupowych w Norwegii, a do jego budowy nie użyto ani jednego gwoździa. Budynek okazał się za mały dla miejscowej ludności, dlatego w 1842 roku przeniesiono go do Karpacza. W XIX wieku budowla została znacznie rozbudowana, a wysoka dzwonnica ma zadanie chronić kościół przed wiatrem od strony Śnieżki.

Co robić zimą w Karpaczu?

Możliwość zobaczenia budynków z klocków Lego jest atrakcyjna nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy są fanami tego typu zabawek. Interaktywna wystawa modeli z klocków Lego, na której można zobaczyć modele związane z Karpaczem i jego atrakcjami, zaprojektowane zostały przez lokalny zespół. Oprócz oglądania eksponatów, na specjalnie przygotowanym placu budowy można także bawić się klockami, a dodatkowo istnieje możliwość zakupu pamiątek z klocków Lego.

Kolejną ciekawą atrakcją dla rodzin z dziećmi może być Muzeum Zabawek w Karpaczu, które nie tylko dla najmłodszych może okazać się wspaniałym przeżyciem. Zobaczyć można tam wiele zabawek, m.in.: wyjątkowe lalki z porcelany, wosku oraz plastiku, lalki Barbie, klocki oraz urocze misie.

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 574 367

E-mail: kontakt@wirtualnypunkt.pl

Na stronie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące zarówno atrakcji turystycznych w Tatrach jak i miejsc noclegowych wartych polecenia.